Prawa i obowiązki

 

Prawa pacjenta

  • Pacjent lub jego przedstawiciel ustawowy mają prawo do przystępnej informacji o jego stanie zdrowia, rozpoznaniu, proponowanych oraz możliwych metodach diagnostycznych, leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania lub zaniechania, wynikach leczenia oraz rokowaniu.
  • Zgoda pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego jest niezbędna do przeprowadzenia badania lub udzielenia innych świadczeń medycznych.
  • Podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych udostępnia dokumentację medyczną pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu, bądź osobie upoważnionej przez pacjenta.
  • Pacjent ma prawo korzystać z użyczonego sprzętu medycznego zgodnie z jego instrukcją obsługi.
  • Pacjent będący pod opieką Zespołu Domowego Leczenia Respiratorem ma prawo do korzystania z programów żywieniowych finansowanych przez NFZ
  • Pacjent ma prawo do jednoczesnego korzystania z opieki lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

 

Prawa Pacjenta NZOZ Dom Sue Ryder reguluje Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz. U. z dnia 31 marca 2009 r.)

Pobierz treść ustawy >>

 

kropkowana linia


Obowiązki pacjenta/opiekuna

  • Pacjent lub opiekun jest zobowiązany do wypełniania karty okresowej wentylacji mechanicznej, określającej długość dobowej wentylacji pacjenta.
  • Pacjent lub opiekun powinien niezwłocznie informować Zespół Domowego Leczenia Respiratorem o każdej przerwie w opiece spowodowanej np. hospitalizacją.
  • Pacjent lub opiekun powinien powiadomić Zespół Domowego Leczenia Respiratorem o braku wizyt ze strony członków zespołu medycznego.
 

 

 

 

Aktualności

Prev Next

Głosujemy na Mateusza!

07-11-2014

Wśród Naszych pacjentów jest Mateusz Grabowski pozostający pod opieką Zespołu Domowego Leczenia Respiratorem, p. Mateusz kandyduje do Rady Miejskiej w Łabiszynie, wspieramy go...

Przeczytaj

XV edycja koncertu ”Głosy dla Hospicjum”

02-10-2014

Już w najbliższą sobotę 4 października 2014 r. w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się XV edycja koncertu charytatywnego ”Głosy dla Hospicjum”, organizowanego przez Stowarzyszen...

Przeczytaj

Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Dz…

17-09-2014

Rehabilitacji Dzieci Dom Sue Ryder w Bydgoszczy zaprasza na „Białe Soboty” dzieci wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi.W ramach Białych Sobót będzie odbywała się di...

Przeczytaj

Pełna refundacja NFZ

Skontaktuj się z nami

52 329 00 95

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

Zgłoś pacjenta